Danes imam za kuhanje zelo malo časa, zato sem se odločila za pasulj po moje. To pomeni »pasulj na hitro«. Moja mama kuha pasulj vsaj uro in pol, a jaz za kaj takega nimam časa. Moj pasulj je kuhan v cca 20 min, a zato nič manj dober. Za pasulj je super tudi to, da ga lahko skuhamo malo več in ga naslednji dan samo pogrejemo, mu dodano pest ali dve kuhanih makaronov in tako dobimo novo jed z imenom PAŠTA FIŽOL. Lahko pa ga damo v skrinjo za tedaj, ko za kuhanje res nimamo časa.
Pa gremo na delo.
-
Fižol – 4 male konzerve (jaz kupim kar kuhanega v pločevinkah-včasih rjavega, včasih belega);
-
par prekajenih klobas za kuhanje (ali dimljena rebrca);
-
sol – po potrebi;
-
poper – po potrebi.
Prežganje:
-
Česen – 1-2 stroka;
-
Olje – cca 2 žlici;
-
Moka – bela, lahko tudi ostra – po občutku;
-
Paprika v prahu –pol male žličke
V lonec vsujemo fižol, skupaj z tekočino in dodamo še malo vroče vode. Takoj dodamo par klobas in kuhamo cca 10 do 15 minut (če damo rebrca, kuhamo malo več časa). Medtem pripravimo rahlo prežganje. Na ne preveč vroče olje damo sesekljan česen, takoj dodamo moko (cca 1 žlica)in skupaj pražimo samo toliko časa, da česen dobro zadiši. Dodamo še papriko in mešamo še cca pol minute. Prežganje odstavimo. Ko so klobase kuhane, jih vzamemo iz lonca in jih narežemo na kolesca. Med fižol postopoma vmešamo ne preveč gosto prežganje in dobro premešamo. Z količino dodanega prežganja lahko regulirate gostoto jedi. Dodamo narezane klobase, premešamo, poizkusimo in šele nato dosolimo in popopramo. Običajno je jed dovolj slana že od mesa.
Tisti, ki imate radi bolj papricirano, pa lahko na koncu dodate malo čilija ali kajenskega popra. Takole, pasulj „na hitro“ je končan, samo za mizo še gremo. Je bilo dovolj hitro pripravljeno? Je, je! Pa DOBER TEK.
Dodaj odgovor