Mlinci so okusna priloga, ali pa tudi dobra samostojna jed. Kadar jih pečem, jih vedno naredim nekaj več.
-
moko – cca 40 – 45 dag
-
jajca – 2 kom
-
vode – malo
-
ocvirke ali zaseko
Najprej iz moke, jajc in vode zamesim bolj trdo testo, ki ga malo pustim počivati. Nato ga razvaljam (z valjarjem) na krpe, ki so lahko poljubne oblike. Važno je, da so enakomerno tanke.
Te krpe potem bolj sušim kot pečem. Nato zavrem vodo in vanjo stresem na manjše kose nalomljene mlince. Premešam in jih v vreli vodi pustim le malo časa (lahko pa jih tudi samo prelijete z vročo vodo in jih prav tako malo pustite, da se namočijo). Nato jih s penovko poberem iz vode, jih naložim v servirno posodo in zabelim z razpuščenimi ocvirki ali zaseko.
Kadar skuham veliko mlincev, jih zabelim po plasteh, tako, da ocvirki niso samo na površini. Mlince lahko postrežemo kot prilogo različnim jedem, odlično se podajo k pečenemu piščancu, prav tako k svinjski pečenki (takrat jih lahko zabelimo kar z pečenkino mastjo).
Prav tako jih nekateri zabelijo z kislo smetano, skuto ali makom, lahko jih pa jemo tudi klasično zabeljene in zraven samo zeleno solato. Vsakem primeru bodo okusni. Pa DOBER TEK!
Nasvet: Mlince lahko sušite na več načinov. Včasih so gospodinje pripravljale mlince takrat, ko so pekle tudi kruh. Kajti po peki kruha, so v peči osušile še mlince. Zdaj je te možnosti bolj malo, zato jih jaz posušim, oziroma malo popečem kar na električni plati. Malo se sicer kadi, ampak nič posebnega. Mlince lahko tudi nadevate v nizek pekač in jih posušite v pečici. Skratka najdite način, ki vam bo odgovarjal. Lahko pa mlince tudi kupite in jih potem samo poparite in zabelite. Ja, to pa je najhitrejši način za pripravo mlincev!
Dodaj odgovor